Terrænløb Danmarks- og forbundsmesterskaber i militær femkamp
Holstebro - den 15.-18. september 2009
All Results
Mænd A, B og C - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDRI logo JDRI  1   A OKS-1 DÅSBJERG, Brian 1034.8  27:25.2
2 VGI logo VGI  1   A PL NIELSEN, Jan R. 960.9  28:39.1
3 VGI logo DSIO  1   C CIV NIELSEN, Claus S. 864.0  30:16.0
4 JDRI logo JDRI  1   A SG JENSEN, Jimmi 851.8  30:28.2
5 LGI logo LGI  1   C MG RÆDKJÆRHUS, Henrik 850.6  30:29.4
6 OMI logo OMI  1   C KS LAURITZEN, Hans 828.9  30:51.1
7 SLGI logo SLGI  1   A SG ØSTFELDT, Morten 824.7  30:55.3
8 IFK logo IFK  3   C FOKS KRISTENSEN, Ole 820.6  30:59.4
9 OMI logo OMI  1   A PL LARSEN, Ruben Kruse 801.4  31:18.6
10 SLGI logo SLGI  1   C KS SØNDERGÅRD, Kim 777.5  31:42.5
11 OMI logo OMI  1   C OKS NIELSEN, Seth 767.4  31:52.6
12 SLGI logo SLGI  1   C SG RIIS, Niclas 722.1  32:37.9
13 JDRI logo JDRI  1   C SG HVEISEL, Søren 702.5  32:57.5
14 FAGI logo FAGI  C   C KS FARRE, Daniel 690.5  33:09.5
15 JDRI logo JDRI  1   C SG NICOLAISEN, Dennis 679.2  33:20.8
16 SLGI logo SLGI  1   B CIV HORESH, Eitan 618.4  34:21.6
17 LGI logo LGI  1   C MG NICOLAJSEN, Sune 604.0  34:36.0
18 OMI logo OMI  1   C SG PETERSEN, M.F. 568.2  35:11.8
19 SLGI logo SLGI  1   C OKS MICHAELSEN, Kenneth 547.3  35:32.7
20 LGI logo LGI  1   C MG SØLVSTEEN, Sune 532.6  35:47.4
21 LGI logo LGI  1   C MG ANDERSEN, Lars 383.2  38:16.8
22 IFK logo IFK  3   C FLKS RASMUSSEN, Thomas 371.2  38:28.8
23 LGI logo LGI  1   C MG DAM, Phillip ÷  ÷

Terrænløb Danmarks- og forbundsmesterskaber i militær femkamp
Holstebro - den 15.-18. september 2009
All Results
Kvinder KA og KB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDRI logo JDRI  K   KA KS ANDERSEN, Katrine 1043.3  15:16.7
2 IFK logo IFK  1   KB FLKS REIME, Lea 1008.8  15:51.2
3 JDRI logo JDRI  K   KB KS LARSEN, Thala Lund 842.6  18:37.4
4 IFK logo IFK  2   KB FLKS KRISTENSEN, Hanne Engehart 817.2  19:02.8
5 SLGI logo SLGI  6   KB SG HANSEN, Charlotte 788.3  19:31.7
6 SLGI logo SLGI  6   KB KS SCHMIDT, Sabrina 770.5  19:49.5
7 IFK logo IFK  2   KB FOKS DAHL, Betina 725.8  20:34.2
8 IFK logo IFK  1   KB SG FANGEL, Karina 701.0  20:59.0
9 IFK logo IFK  1   KB SG KJÆR NIELSEN,Randi 668.5  21:31.5
10 IFK logo IFK  2   KB FLKS SIMONSEN, Fie 576.9  23:03.1
11 SLGI logo SLGI  6   KB MG KROGH, Nanna ÷  ÷

Terrænløb Danmarks- og forbundsmesterskaber i militær femkamp
Holstebro - den 15.-18. september 2009
All Results
Kvinder KC - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 FAGI logo FAGI  K   KC MG CHRISTIANSEN, Cecilie 825.1  18:54.9
2 JDRI logo JDRI  KC   KC KS SKJOLDBORG, Jeanette 698.5  21:01.5
3 FAGI logo FAGI  K   KC SG DIGSMED, Alessandra 669.8  21:30.2
4 JDRI logo JDRI  KC   KC KS SKRØDER, Trine ÷  ÷

Terrænløb Danmarks- og forbundsmesterskaber i militær femkamp
Holstebro - den 15.-18. september 2009
All Results
Mænd OB - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 JDRI logo JDRI  OB   OB OKS-1 LASSEN, Henrik 1068.8  14:51.2
2 JDRI logo JDRI  OB   OB OKS-1 EMTEKJÆR, Peter 1046.8  15:13.2
3 IFK logo IFK  4   OB SG THOMSEN, Thomas 840.7  18:39.3
4 IFK logo IFK  4   OB SSG POULSEN, Steen 802.9  19:17.1

Terrænløb Danmarks- og forbundsmesterskaber i militær femkamp
Holstebro - den 15.-18. september 2009
All Results
Mænd D - Terrænløb
Plads Hold   Klasse Grad Navn Point Tid
1 FAGI logo FAGI  6   D MG CLAUSEN, Kasper 1096.9  14:23.1
2 FAGI logo FAGI  5   D MG SKOV, Daniel Søndergaard 1094.7  14:25.3
3 SLGI logo SLGI  5   D MG VEDEL, Lasse 1094.2  14:25.8
4 SLGI logo SLGI  2   D KS THORUP, Mike 1075.4  14:44.6
5 SLGI logo SLGI  2   D KS LYNGESEN, Casper 1068.7  14:51.3
6 JDRI logo JDRI  D1   D KSE MIKKELSEN, Kasper S. 1066.0  14:54.0
7 JDRI logo JDRI  D6   D MG ANDERSEN, Sten Tore 1053.5  15:06.5
8 FAGI logo FAGI  4   D MG MALON, Daniel 1052.2  15:07.8
9 SLGI logo SLGI  3   D MG FASSEL, Simon 1042.9  15:17.1
10 OMI logo OMI  3   D KSE NIELSEN, U.T. 1032.7  15:27.3
11 OMI logo OMI  2   D KSE HAGENSEN, T. 1024.9  15:35.1
12 OMI logo OMI  2   D KSE ANDERSEN, M.E 1023.0  15:37.0
13 JDRI logo JDRI  D1   D KSE LAURSEN, Axel Sixhøj 1014.3  15:45.7
14 JDRI logo JDRI  D3   D KSE BOLL, Per Søndergård 1008.8  15:51.2
15 SLGI logo SLGI  5   D MG AAGESEN, Anders 1001.7  15:58.3
16 SLGI logo SLGI  3   D MG WILLIAMS, Mickey 992.1  16:07.9
17 JDRI logo JDRI  D2   D KSE PEDERSEN, Mads Broch. 990.9  16:09.1
18 JDRI logo JDRI  D7   D MG PEDERSEN, Per 990.5  16:09.5
19 SLGI logo SLGI  3   D MG PETERSEN, Micki 989.0  16:11.0
20 JDRI logo JDRI  D4   D KSE PEDERSEN, Jesper S. 983.3  16:16.7
21 JDRI logo JDRI  D3   D KSE MORTENSEN, Claus Kraup 977.3  16:22.7
22 FAGI logo FAGI  2   D MG FRANDSEN, Jim 976.8  16:23.2
23 SLGI logo SLGI  5   D MG LORENTSEN, Mads 976.4  16:23.6
24 FAGI logo FAGI  6   D MG BEK, Mathias 972.7  16:27.3
25 JDRI logo JDRI  D6   D MG ANDERSEN, Christian Hauge 970.2  16:29.8
26 FAGI logo FAGI  4   D MG RIMMER, Tejs Købke 969.9  16:30.1
27 SLGI logo SLGI  4   D MG SØRENSEN, Mark 969.7  16:30.3
28 SLGI logo SLGI  2   D MG JENSEN, Asger 968.8  16:31.2
29 SLGI logo SLGI  4   D MG WALDBJØRN, Nicolai 965.3  16:34.7
30 FAGI logo FAGI  1   D MG NIELSEN, Lars Møgelvang 956.3  16:43.7
31 FAGI logo FAGI  1   D MG ANTONSEN, Kim Hinrup 955.3  16:44.7
32 FAGI logo FAGI  6   D MG ANDERSON, Søren Brinch 952.2  16:47.8
33 FAGI logo FAGI  2   D MG GÖTTLER, Markus 951.6  16:48.4
34 JDRI logo JDRI  D4   D KSE HANSEN, Jesper T. 944.0  16:56.0
35 JDRI logo JDRI  D4   D KSE JENSEN, TEIS Mørch 935.4  17:04.6
36 FAGI logo FAGI  5   D MG HANSEN, Jesper 933.4  17:06.6
37 FAGI logo FAGI  3   D MG JENSEN, Malte Normann 926.6  17:13.4
38 OMI logo OMI  3   D KSE NØRAGER, K.A. 925.1  17:14.9
39 FAGI logo FAGI  5   D MG AASTRØM, Michael 923.2  17:16.8
40 FAGI logo FAGI  3   D MG MØLLER RASMUSSEN, Stefan 919.5  17:20.5
41 JDRI logo JDRI  D5   D MG STEFFENSEN, Thomas 914.9  17:25.1
42 JDRI logo JDRI  D3   D MG NIELSEN, Thomas 911.5  17:28.5
43 JDRI logo JDRI  D7   D MG HENNEBERG, Anders Skov 902.1  17:37.9
44 JDRI logo JDRI  D2   D KSE POULSEN, Nicolai Gori 894.0  17:46.0
45 JDRI logo JDRI  D5   D MG RASMUSSEN, Ulrich Mads 888.6  17:51.4
46 JDRI logo JDRI  D6   D MG EHMSEN, Jonas 867.3  18:12.7
47 FAGI logo FAGI  3   D MG NGUYEN Trieu 860.3  18:19.7
48 FAGI logo FAGI  1   D MG NØRGAARD, Jacob 854.6  18:25.4
49 SLGI logo SLGI  4   D MG MUNCH, Thomas 835.1  18:44.9
50 FAGI logo FAGI  2   D MG SCHMIDT, Rasmus 775.5  19:44.5
51 JDRI logo JDRI  D2   D KSE RY, Kristian Othendahl 580.5  22:59.5
52 JDRI logo JDRI  D5   D MG GRØNLUND, Alexander ÷  ÷