Forsvarets Mesterskaber i Miltitær Femkamp Telegrafregimentet - Ryes Kaserne, Fredericia - 23.-24. april 2015 |
||
---|---|---|
Mænd A, B og C - Obstacle Run |
Place | Team | Class | Rank | Name | Points | Time | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FSNKAR 1 | A | OS | KRISTENSEN, Ole | 1091.7 | 2:26.9 | ||
2 | FSNKAR 1 | B | LT | MELBY, Morten | 987.4 | 2:41.8 | ||
3 | JDR 1 | A | OKS | NØRRELYKKE, Nickolaj | 972.0 | 2:44.0 | ||
4 | LG 1 | A | PL | LARSEN, Ruben | 944.7 | 2:47.9 | ||
5 | JDR 1 | A | OKS-1 | DÅSBJERG, Brian | 939.1 | 2:48.7 | ||
6 | TGR 1 | C | FRANDSEN, Rasmus | 857.9 | 3:00.3 | |||
7 | JDR 1 | B | SG | BAUNWALL, Bjørn | 790.7 | 3:09.9 | ||
8 | HEC 1 | C | JENSEN, Jesper Damgaard | 672.4 | 3:26.8 | |||
9 | TGR 1 | C | IVERSEN, Inuk | 633.9 | 3:32.3 | |||
10 | HEC 1 | C | JAKOBSEN, Kenneth Bjørn | 590.5 | 3:38.5 | |||
11 | LG 1 | C | OS | HAUGAARD, René | 470.1 | 3:55.7 | ||
12 | LG 1 | C | OKS-1 | WEDDIN, Thomas | 410.6 | 4:04.2 | ||
13 | TGR 1 | C | BAST, Thomas | ÷ | ÷ | |||
13 | LG 2 | A | LT | KAAGAARD BRO, Jonas | ÷ | ÷ | ||
13 | TRSJ 1 | A | Sgt | KOCH, Frederik | ÷ | ÷ | ||
13 | TRFS 1 | A | Pte. | NIELSEN, Claus S. | ÷ | ÷ | ||
13 | FSNKAR 1 | B | PETERSEN-NORQVIST, Mikkel | ÷ | ÷ |
Forsvarets Mesterskaber i Miltitær Femkamp Telegrafregimentet - Ryes Kaserne, Fredericia - 23.-24. april 2015 |
||
---|---|---|
Kvinder KA og KB - Obstacle Run |
Place | Team | Class | Rank | Name | Points | Time | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TRNM 1 | KA | Pvt. | HJALAGER, Sara | 1000.7 | 2:39.9 | ||
2 | TRSJ 2 | KB | NIELSEN, Helene Hupfeldt | 953.8 | 2:46.6 | |||
3 | FSNKAR 2 | KB | TOLSTRUP, Johanne Kjær | 840.4 | 3:02.8 | |||
4 | TRNM 1 | KB | KJÆR, Pia | 838.3 | 3:03.1 | |||
5 | TRNM 1 | KB | MORTENSEN, Christine Frank | 568.1 | 3:41.7 |
Forsvarets Mesterskaber i Miltitær Femkamp Telegrafregimentet - Ryes Kaserne, Fredericia - 23.-24. april 2015 |
||
---|---|---|
Kvinder KC - Obstacle Run |
Place | Team | Class | Rank | Name | Points | Time | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TGR 2 | KC | WISBY, Carina | 882.4 | 2:56.8 | |||
2 | JDR 2 | KC | PEDERSEN, Gabriella | 681.5 | 3:25.5 | |||
3 | JDR 2 | KC | DESLER, Mette | 657.7 | 3:23.9* | |||
4 | JDR 2 | KC | SUND, Ida | 489.7 | 3:52.9 | |||
5 | HEC 2 | KCL | KLARIS, Josefine | 0.0 | 6:18.3 | |||
6 | HEC 2 | KCL | GAMBORG, Janni | ÷ | ÷ |
* : Penalty. |